Josh Radnor első filmjéről (ő írta és rendezte) sajnos nem lehet anélkül írni, hogy ne említenénk a How I Met Your Mothert és Zach Braff (Dokik, Garden State) nevét.
Mert ugye hát Josh Radnor a HIMYM Ted Mosbyja és mert a Dokik sztárjának egyszer már learatott babérjaira hajt, de kevesebb tehetséggel, és jóformán egy ugyanolyan feelgood filmmel erre nincs sok esélye.
Sam (Radnor) a New York-i iró nem igazán találja a helyét a világban, míg egyik nap talál egy gyereket a metrón, akit befogad és nevelgetni kezd (kb. elrabolja). Közben megismerkedik a bájos énekes-pincérnővel Mississippivel (Kate Mara, Transz-Szibéria), akivel hirtelen felindulásból 3 napra összeköltöznek, mint egy "3éjszakás kaland". Sam legjobb barátja Annie (Malin Akerman, Nász-ajánlat) élete szintén egy káosz, betegsége miatt kopasz, önbizalma nulla, kapcsolatai általában katasztrófák, nem bízik senkiben. A történet harmadik szála szintén Sam barátai Mary és Charlie, akiknek a kapcsolatuk egy fontos ponthoz érkezett, a kérdés, hogy meghátrálnak-e. A film összes szereplője tökre fél az elkötelezettségtől, de mégis mindannyian keresik...
Afilm alapjaiban rendben van, egy középkorú férfi keresi a boldogságot, valamiféle rendet az életében (random befogad egy gyereket az utcáról, és nem szól róla senkinek, és összeköltözik egy vadidegen lánnyal) satöbbi, satöbbi... De ilyet már láttunk, mint például a már említett Garden State, csak az egy sokkal erősebb film volt. Ettől függetlenül Radnor jó munkát végzett, a film jól össze van rakva, a karakterek működnek, az összes szerethető. Bár Sam bugyuta, meggondolatlan karaktere nagyon könnyen lehetne idegesítő, mégsem az, pont ez a gyerekes szemléletmód miatt kedvelhető. Malin most bebizonyította, hogy a butuska, mosolygós húginál többre is képes, csak nem értem minek kell ehhez kopasznak lennie. Szívet melengető, néha vicces és szórakoztató film a happythankyoumoreplease.
Értékelés:
imdb.com: 6.9/10 rottentomatoes.com: 40%
Egyszer megérte megnézni, egy egyszerű romantikus-vígjáték, egy kis indie fílinggel, aranyos gondolatokkal, életszemlélettel, párbeszédekkel. A címe happythankyoumoreplease biztos, hogy különlegesebb, mint maga a film, de szerintem még így is a Hollywoodi átlag fölött van, bár a film nem hollywoodi szóval ez mindegy is... 6.5-7/10